×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

کندانسور کولر گازی چیست؟

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۱-۱۱
0 دیدگاه
کندانسور کولر گازی چیست؟

کندانسور کولر گازی از جمله قطعات مهم این دستگاه است. یک لوله نسبتا بلند که به شکل مارپیچ بوده و کمپرسور و درایر را به هم متصل می نماید. این قطعه که در بین کارشناسان تعمیر کولر گازی به تقطیر کننده یا چگالنده هم مشهور است، کندانسور کولر گازی وظیفه دارد که گاز دستگاه را به مایع تبدیل نماید. بنابراین می توان فهمید که کندانسور نقش بسیار مهم و حیاتی را در دستگاه ایفا کرده و مشکلات آن می تواند عملکرد کولر را زیر سوال ببرد. اگر شما کاربران عزیز به این قطعه و نکات مربوط به آن آشنایی کامل داشته باشید، خواهید توانست در بهترین زمان مشکلات آن را تشخیص داده و نسبت به برطرف نمودن آنها اقدام نمایید. برای آشنایی بیشتر با کندانسور و نکات مربوط به آن تا پایان با همراه باشید.

همانطور که گفتیم کندانسور کولر گازی قطعه مارپیچ شکل است که عده ای به آن کویل هم می گویند. کویل بین دو بخش کمپرسور و قرار گرفته و محلی است که گاز در آن به مایع تبدیل می شود. عملکرد این قطعه به گونه ای است که مبردی که با فشار زیاد از لوله رفت کمپرسور خارج می گردد، بر اثر تبادل حرارت با محیط خارج، گاز را خنک کرده و به مایع تبدیل می کند. این فرایند در کندانسور اتفاق افتاده و به این ترتیب می توان گفت که این قطعه در خنک سازی دستگاه موثر است. کندانسور کولر گازی جزء قطعات خارجی این دستگاه بوده و معمولا در بیرون ساختمان نصب می شود.

جالب است بدانید که قطعه مورد بحث از مس سخت ساخته می شود. کندانسور پره هایی دارد که با افزایش سطح تماس، خنک شدن آن را آسان تر می کنند. فن کندانسور هوای تازه را از کنار دستگاه مکیده و پس از عبور از روی کلاف تقطیر، به محیط پس می دهد. در ادامه به ارائه نکاتی در مورد تعمیرات این قطعه می پردازیم.

نحوه تعمیر کندانسور کولر گازی

برای تعمیر کندانسور کولر گازی باید در وهله اول این بخش را تمیز کرد. سپس لوله های کویل را به دقت بررسی کرده و جرم های خارجی آن را تمیز کنید. همچنین در صورتی که مشکل این قطعه گرفتگی داخلی لوله ها باشد، باید این لوله ها با فشار آب شسته شده و تمیز گردند. با این کار مسیر عبور گاز باز شده و کندانسور می تواند به راحتی عمل نماید. در صورت فرسودگی و ایجاد نشتی در قطعه مورد بحث، ضمن بررسی لوله ها و تشخیص دقیق محل نشتی، آن توسط تکنسین ها جوشکای شود. به این ترتیب عملکرد کندانسور کولر گازی به حالت عادی باز گشته و مشکل برطرف می گردد. چنانچه اختلال موجود با هیچ یک از روش های ذکر شده رفع نشد، نیاز به تعویض کندانسور بوده و این کار باید تنها توسط متخصصین این حوزه انجام گردد.

آموزش شستشوی کندانسور کولر گازی

شما به دلیل اینکه با مسائل فنی زیاد آشنایی ندارید همین‌ قدر که اصول اولیه را رعایت کنید مطمئن باشید که در سرمادهی و راندمان کولر که منجر به کم شدن مصرف برق شما خواهد شد نقش بسیار زیادی خواهید داشت.

اگر در منزل دستگاه کارواش خانگی دارید به‌ وسیله آن قسمت پشت و کنار کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی را که شکلی مانند رادیاتور ماشین دارد را با دستگاه کارواش خانگی یا شیلنگ آب پرفشار کاملاً تمیزی نمایید و دقت کنید که هیچ ‌گونه کثیفی روی آن باقی نماند. در انجام این کار نگران موتور فن بیرونی که هنگام شستشو خیس می‌شود هم نباشید زیرا کاملاً در برابر آب عایق بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد.

وقتی از انجام آن مطمئن شدید تا یک یا دو ساعت کولر را روشن نکنید و بعدازآن می‌توانید کولرگازی خود را روشن کرده و از سرمایی لذت‌بخش استفاده کنید. البته اگر به وسیله دستگاه کارواش این کار را انجام میدهید حتما به این نکته توجه کنید که اگر آب را بافشار به صورت اریب به طرف فین های دستگاه بگیرید و این فین ها اصطلاحا خم بشود یا روی هم بخوابد اسیب بزرگی به کولر وارد کرده اید دقت کنید تا جایی که میتوانید در انجام این کار دقت کنید.