×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

ویژگی های یک کولر گازی مناسب

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۶-۲۴
0 دیدگاه
ویژگی های یک کولر گازی مناسب

ویژگی های یک کولر گازی مناسب موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم تا بتوانیم به شما عزیزان کمک کنیم تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

دستگاه فعال کردن پاسخ تقاضا (DRED)

اگر کولر گازی با ویژگی Demand Response Enabling Device (DRED) یا PeakSmart دارید و ارائه دهنده انرژی شما سرویس PeakSmart را ارائه می دهد ، در زمان های زیادی که تقاضا برای شما بسیار است ، می توانند از راه دور کولر گازی شما را به حالت اقتصادی تغییر دهند .

 

این امر معمولاً هیچ تاثیری عمده ای در خنک کنندگی یا گرمایش کولر گازی نخواهد داشت ، حتی ممکن است متوجه این اتفاق نشوید اما باعث کاهش میزان مصرف برق کولر گازی می شود و نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه می شود بلکه نیاز شما را نیز کاهش می دهد .

 

تاکنون فقط چند شرکت انرژی این خدمات را ارائه می دهند . برخی از شرکت های انرژی ، از جمله Energex و Ergon . همچنین این شرکت ها به مشتریانی که کولر گازی مجهز به DRED را خریداری می کنند ، مشوق پرداخت می کنند .

 

محدوده عملکرد

    

آیا در منطقه ای بسیار گرم یا سرد زندگی می کنید ؟ اکثر مدل ها می توانند در دمای حدود 10- تا 45 درجه سانتیگراد یا بیشتر کار کنند . این برای اکثر مناطق ایران کافی است ، اما قبل از خرید ، کولر گازی مورد نظر را بررسی کنید تا مطمئن شوید با وضعیت منطقه شما متناسب است یا خیر ( اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنید ، یک کولر تبخیری می تواند جایگزین ارزان تری برای تهویه هوا باشد )

    

یخ زدایی خودکار

      

اگر در یک منطقه سردسیر زندگی می کنید ، تهویه مطبوع خود را با یخ زدایی اتوماتیک تهیه کنید تا در زمستان از ایجاد یخ در سیم پیچ های مبدل حرارتی خارج نشود .

      

گاز مبرد

        

مبرد های از بین برنده ازن مانند کلروفلوئورکربن ها (CFC) اساساً از رده خارج شده اند ، اما معمولاً از نوع گاز مبرد فعلی ، هیدروفلوئوروکربن یا HFC ، بیشترین استفاده را می کند . در سال 2016 توافق نامه بین المللی جدیدی برای دستیابی به مرحله استفاده از HFC ها طی چند دهه آینده منعقد شد .

        

ما شاهد روشی واضح در مدل هایی هستیم که به جای R410A از R32 استفاده می کنند . اینها هر دو HFC هستند ، اما R32 پتانسیل گرم شدن کره زمین کمتری دارد و همچنین باید بازدهی بهتری داشته باشد .

        

چه زمانی بهترین زمان برای خرید کولر گازی است؟

           

اگر می توانید از خرید کولر گازی در فصل اوج گرما خودداری کنید ، اما اگر در یک منطقه سردتر باشید ممکن است اواسط زمستان باشد . نصب کنندگان در این دوره ها معمولاً بسیار شلوغ هستند و ممکن است مجبور شوید چند هفته صبر کنید تا واحد جدید شما نصب شود .

           

در صورت امکان ، قبل از شروع فصل اوج به خرید بپردازید تا واحد کولر گازی جدید شما نصب شده و برای زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید آماده شود .

           

متناوباً ، می توان ارزش خرید آن را فقط پس از پایان فصل داشت . ممکن است قیمت مدل های قدیمی تخفیف پیدا کنند زیرا خرده فروشان جای خود را برای مدل های جدید فراهم می کنند .

           

نحوه نصب کولر گازی اسپلیت سیستم

           

شما به دلیل مبرد گاز به یک نصاب کولر گازی مجاز نیاز دارید . به دنبال یک نصب کننده با تأییدیه از صنف بگردید و چند پیشنهاد دریافت کنید . اکثر معامله گران بسته های تأمین و نصب و برخی نصب را فقط ارائه می دهند (به این معنی که واحد را باید خودتان خریداری کنید) .

           

علاوه بر تأیید اعتبار صنف ، نصب کننده کولر گازی شما باید مدارک الکتریکی داشته باشد تا کولر گازی شما را به خانه منتقل کند . بسیاری این کار را نمی کنند ، اما این بدان معنی است که آن ها قادر به ارائه گارانتی در مورد کار برق ، فقط خود تهویه هوا نیستند . به همین ترتیب ، تخلیه لوله کشی سیستم های تهویه مطبوع به سیستم آب منزل شما باید توسط یک لوله کش واجد شرایط انجام شود . بنابراین بررسی کنید نصب کننده ای که انتخاب کرده اید اعتبار لازم برای انجام کل نصب را داشته باشد .

           

به طور كلی بهتر است کولر گازی را روی یك دیوار بلندتر از اتاق و نه مستقیم بالای پنجره نصب كنید ، اما نصب كننده شما باید بهترین محل را برای شرایط فردی شما توصیه كند .

           

واحد بیرونی سیستم اسپلیت شما باید روی پایه محکمی (مثلاً یک دال بتونی) نصب شود یا با استفاده از براکت های محکم به دیوار متصل شود . باید در حد امکان به خروجی هوای داخلی نزدیک باشد ، در حالت ایده آل با حدود سه تا پنج متر لوله بین دو واحد .

           

آیا کولرهای گازی فیلتر HEPA دارند؟

           

تمام کولرهای گازی دارای یک فیلتر گرد و غبار در واحد داخلی هستند . این فیلتر گرد و غبار هوا را هنگام گردش به دام می اندازد و به طور عمده برای جلوگیری از مسدود شدن عملکردهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد . اما فیلتر گرد و غبار فقط در صورت وجود ، حداقل بر روی دود و سایر ذرات بسیار ریز تأثیر خواهد داشت .

           

برای فیلتر کردن دود ، شما واقعاً به فیلتر HEPA نیاز دارید . اما فیلترهای HEPA عملاً نمی توانند در سیستم های تهویه مطبوع تقسیم شده یا مجاری قرار بگیرند ، زیرا سیستم های تهویه مطبوع مجبورند حجم قابل توجهی از جریان هوا را به داخل اتاق برسانند و برای مجبور کردن مقدار این هوا به فن های پرقدرت در واحد داخلی احتیاج دارند .

           

برخی از کولر گازی ها دارای فیلتر تصفیه هوا بر اساس یونیزاسیون هستند . چند تغییر در این نوع وجود دارد ، از جمله فیلترهای جریان فوتوکاتالیستی و جریان پلاسما . فیلترهای یونیزاسیون می توانند حداقل برخی از دودها را از بین ببرند ، اما معمولاً ادعاهای مربوط به این فیلترها مربوط به از بین بردن ریزگردها ، بوها ، مواد حساسیت زا و میکروب ها است . برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید به سایر مقالات ما در بخش بلاگ فروشگاه اینترنتی تک فروش مراجعه نمایید .

           

به صورت آنلاین ، می توانید فیلترهای مختلف تصفیه کننده هوا برای تهویه هوا را پیدا کنید که به عنوان الکترواستاتیک ، کربن فعال یا موارد مشابه توصیف می شوند . آن ها ادعا می کنند که با مارک های عمده تهویه مطبوع سازگار هستند و در بعضی موارد می توانند اندازه آن ها متناسب با مدل های مختلف باشد . با چنین فیلترهایی محتاط باشید . اگرچه ممکن است طبق ادعا ، فیلتراسیون را انجام دهند ، اما بسیار بعید است که آن ها با هر مارک کولر گازی کاملاً آزمایش شده باشند و استفاده از قطعات غیر اصلی باعث کاهش عملکرد کولر گازی شما می شود ، احتمالاً صدمه ای وارد می کند و ضمانت شما را باطل می کند .

           

قسمت خارجی کولر گازی خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید . به عنوان مثال ، با نصب آن بر روی دیوار جنوبی یا ایجاد سایبان می توانید این کار را انجام دهید .

           

برق تک فاز تمام آن چیزی است که شما برای اکثر کولرهای گازی تک سیستم (و چند منظوره) نیاز دارید . برق سه فاز ممکن است برای سیستم های چند شاخه یا داکت بسیار بزرگ ، مثلاً ظرفیت 20 کیلووات یا بیشتر ، مورد نیاز باشد .

           

پس از تهیه کولر گای مناسب ، فراموش نکنید که فیلترها را به صورت دوره ای تمیز کنید و به طور منظم واحد را تعمیر کنید .

 


شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کولر گازی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.