×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

همه آنچه قبل از خرید کولر گازی جدید باید بدانید

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۶-۱۲
0 دیدگاه
همه آنچه قبل از خرید کولر گازی جدید باید بدانید

همه آنچه قبل از خرید کولر گازی جدید باید بدانید - هیچ چیز بهتر از تهویه هوا در یک روز گرم نیست و این فناوری دائماً سردتر می شود . جدیدترین واحدهای تهویه مطبوع دارای صفحه نمایش دیجیتال ، تایمر ، کنترل از راه دور و حتی پنکه های "هوشمند" هستند که به طور خودکار سرعت را برای حفظ دمای مطلوب تنظیم می کنند . همچنین کم صداتر ، کم مصرف تر و نصب و نگهداری آن ها آسان تر از واحدهایی است که چند سال پیش ساخته شده اند . اما اگر از خود می پرسید که در تابستان هنگام خرید کولر گازی به دنبال چه چیزی بگردید ، این مواردی است که باید در نظر بگیرید :

 

اول ، انواع مختلفی از واحدهای کولر گازی کدامند؟

 

چهار نوع اصلی از واحدهای کولر گازی وجود دارد .

 

1. کولرهای گازی پنجره ای

  

متداول ترین نوع کولر گازی یک واحد نصب شده روی پنجره است که به طور موقت در دهانه پنجره قرار دارد . اگر خانه شما در منطقه ای با دمای معتدل واقع شده باشد ، می توانید یک واحد فقط خنک کننده یا یک واحد سرمایش / گرمایش برای گرمای اضافی خریداری کنید . اگر در شمال زندگی می کنید ، خوب است در پایان فصل گرما هوا واحدها را کنار بگذارید .

  

2. کولرهای گازی دیواری

    

این کولرها با اتصال یک رابط فلزی از طریق دیوار و کشویی در شاسی کولر گازی از داخل به طور دائمی نصب می شوند . واحدهای دیواری نیز در انواع خنک کننده یا سرمایش یا گرمایش وجود دارند .

    

مزایا :

    

از نظر زیبایی شناسی جذاب هستند

    

از امنیت بیشتری نسبت به واحدهای پنجره برخوردارند

    

مانع نور خورشید نمی شوند

    

ذخیره سازی خارج از فصل لازم نیست

    

معایب :

    

نصب می تواند هزینه بر باشد

    

بسیاری از مدل ها شامل رابط فلزی خارجی نیستند ، بنابراین باید آن را جداگانه خریداری کنید و در نتیجه هزینه ای اضافی برای شما به ارمغان می آورد

    

3. کولر گازی پنجره ای و دیواری

    

این نوع همه کاره را می توان به طور موقت در یک پنجره نصب کرد یا برای همیشه در دیوار نصب کرد .

    

مزایا :

    

تطبیق پذیری آن ایده آل است . می تواند با پنجره آپارتمان اجاره ای یا بعداً برای نصب دیوار خانه مناسب باشد .

    

معایب :

    

معمولاً فاقد کیت نصب پنجره (مهره ، پیچ و قاب مورد نیاز برای ایمن سازی واحد در پنجره) است .

    

ممکن است به یک مدار اختصاصی 220 ولت نیاز داشته باشید .

    

4. کولر گازی قابل حمل

    

این یک تهویه مطبوع متحرک روی چرخ است که می تواند از یک اتاق به اتاق دیگر نصب شود و شامل یک لوله برای خروج گرما از پنجره یا از طریق یک سوراخ در دیوار است .

    

مزایا :

    

نصب و جمع آوری آن ها ساده است .

    

به راحتی در اندازه و نوع پنجره بیشتر از واحدهای سنتی پنجره جا می گیرد .

    

معایب :

    

قیمت بالاتر از واحدهای پنجره قابل مقایسه

    

فضای کف را اشغال می کند

    

هر زمان که لوله منتقل می شود باید لوله نصب شود

    

چگونه کولر گازی مناسب اتاق خود را پیدا کنم؟

    

در حال حاضر ، ما در یک دوره زمانی انتقالی قرار داریم که در آن اندازه گیری ها از واحد به واحد دیگر سازگار نیست زیرا یک استاندارد جدید در حال اجرا است . این مقایسه مشخصات بین واحدها و مارک های قابل مقایسه را به چالش می کشد .

    

به طور کلی ، اکثر مدل ها ظرفیت خنک کنندگی خود را لیست می کنند تا به شما کمک کنند واحد کولر گازی مناسب اتاق اندازه خود را بسنجید .

    

چه اندازه از کولر گازی برای من مناسب است؟

    

تعیین کنید چه واحدی بر اساس اندازه اتاق خریداری شود . به طور کلی یک کولر گازی تقریباً به 20-25 BTU برای هر فوت مربع فضای زندگی نیاز دارد . اگر یک واحد بیش از حد قوی باشد ، شما انرژی غیرضروری خود را بیش از حد ضعیف هدر می دهید و به طور مداوم دستگاه را با تمام توان کار می کنید و هرگز به اندازه کافی سرد نخواهید شد . به طور کلی ، برای اطمینان از راحتی در سمت کمی بزرگتر خطا کنید. اگر کولر گازی شما در اتاقی باشد با این موارد می خواهید اندازه بگیرید .

    

سقف های بلند ، که فضای بیشتری را ایجاد می کند که باید خنک شود

    

ترافیک بالا - تعداد بیشتر مردم به معنای تولید گرمای بیشتر است

    

آفتاب زیاد

    

نزدیک آشپزخانه با وسایل زیادی برای تولید گرما

    

برعکس ، اگر در یک اتاق مخصوص سایه بان هستید ، می توانید ظرفیت را کاهش دهید . در اینجا برخی از اصطلاحاتی ذکر شده است که باید هنگام خرید برای یک واحد تهویه مطبوع از آن ها مطلع باشید :

    

آمپراژ : در بسیاری از اتاق ها مدارهایی با مجموع 15 آمپر برق وجود دارد . مگر اینکه فضایی که کولر گازی خود را در آن نصب می کنید دارای خط الکتریکی اختصاصی باشد ، آمپر های دستگاه را از 5 تا 15 یا بیشتر یادداشت کنید . کولرهای گازی بزرگ با 12 تا 15 آمپر می توانند قطع کننده مدار را قطع کنند . در این صورت ، ممکن است به یک خط اختصاصی نیاز داشته باشید .

    

رطوبت زدایی : این اندازه گیری تخمین تقریبی از میزان رطوبت واحد از هوا می دهد . این می تواند از یک پیمانه در ساعت تا 10 واحد باشد . واحدهای با نرخ بالاتر برای کسانی که در مناطق با رطوبت بالا زندگی می کنند بهترین است .

    

بهره وری : برای یافتن میزان کارآیی انرژی یک مدل ، به رتبه بندی کارایی انرژی (EER) سازنده نگاه کنید ، که BTU (همچنین به عنوان خروجی خنک کننده نیز شناخته می شود) تقسیم بر مصرف برق در وات ساعت است . از نظر تئوری ، هرچه درجه کارایی بالاتر باشد ، هزینه کمتری را برای صورتحساب برق منزل هزینه می کنید . نسبت کارآیی انرژی ترکیبی (CEER) معیاری است برای انرژی مصرف شده هنگام کارکرد واحد و همچنین در حالت آماده به کار .

    

نوع پلاگین : بسیاری از واحدها دارای دو شاخه 125 ولت / 15 آمپر مشترک هستند که می توانند در بیشتر خانه ها مورد استفاده قرار گیرند . مدل های بزرگتر ممکن است دارای فیش های 125 ولت / 20 ولت ، 250 ولت / 15 آمپر یا بالاتر باشند که شما را ملزم می کند با برق تماس بگیرید و مدار خود را ارتقا دهید . اگر یک واحد موجود را جایگزین می کنید ، یک تهویه مطبوع با نوع پلاگین متناسب با مدل قدیمی خود انتخاب کنید .

    

به دنبال چه ویژگی هایی از کولر گازی هستید؟

    

در اینجا برخی از ویژگی های مهم کولر گازی آورده شده است که می خواهید به منظور صرفه جویی در وقت و انرژی و بهبود کیفیت هوا به دنبال آن ها باشید .

    

سوئیچ صرفه جویی در مصرف انرژی : به طور معمول ، فن کولر گازی دائماً کار می کند ، حتی وقتی کمپرسور خاموش است . اما با یک سوئیچ صرفه جویی در مصرف انرژی ، فن خاموش می شود که ترموستات کمپرسور را خاموش می کند و باعث صرفه جویی در هزینه می شود .

    

چراغ "بررسی فیلتر" : یادآوری تصویری برای تمیز کردن یا تغییر فیلتر .

    

دریچه های نوسانی : موتور داخلی که به طور خودکار جریان هوای دستگاه را از این سو به آن سو می کشد و باعث خنک شدن یکنواخت اتاق می شود .

    

کنترل از راه دور : این گزینه مفید به شما امکان می دهد دما را از هرجای اتاق تنظیم کنید . برای افزایش دما ترموستات در نیمه شب هنگام کاهش دمای بدن عالی است .

    

حالت خواب : برای جلوگیری از لرز شب هنگام ، کمی درجه حرارت اتاق را در شب افزایش می دهد .

    

تایمر : وقتی در آنجا نیستید ، در یک زمان از پیش تعیین شده به طور خودکار واحد را روشن یا خاموش می کند ، اجازه می دهید قبل از ورود به اتاق ، یک اتاق سرد یا گرم شود .

    

تهویه : اجازه می دهد هوای تازه از بیرون به داخل اتاق گردش کند .