×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

راهنمای خرید انواع کولر

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۶-۱۸
0 دیدگاه
راهنمای خرید انواع کولر

راهنمای خرید انواع کولر - وقتی هوا گرم می شود ، افکار به سمت سرد شدن پیش می روند . کولر های گازی می توانند یک گزینه مناسب برای خنک سازی باشند .

 

اگر آماده غلبه بر گرما هستید ، تنها نیستید و بیش از 5 میلیون دستگاه کولر گازی برای فروش در سال 2019 تولید شده است . به گزارش موسسه انرژی استار ، یک خانواده معمولی 13 درصد از هزینه سالانه آب و برق خود را برای خنک سازی مصرف می کند . بنابراین مهم است که واحد مناسب را انتخاب کنید . کولر گازی خیلی کوچک برای خنک کردن یک اتاق خیلی مناسب نیست . یکی از آنهایی که خیلی بزرگ هستند خیلی سریع خنک می شوند و دیگر وقت کافی برای از بین بردن رطوبت کافی ندارد و فضای خنک و سردی برای شما ایجاد می کند .

چگونه کولر گازی های اتاق را آزمایش می کنیم ؟ 


در تک فروش ما تهویه مطبوع اتاق را در یک محفظه مخصوص کنترل آب و هوا آزمایش می کنیم . ما سه اندازه کولر گازی را آزمایش می کنیم ( کوچک ، متوسط و بزرگ ) و اندازه محفظه را متناسب با اندازه اتاق مناسب برای هر تهویه مطبوع تنظیم می کنیم . ما دما را در محفظه تا 90 درجه فارنهایت چرخ می دهیم ، سپس اندازه گیری می کنیم که چه مدت کولر گازی لازم است تا دما 15 درجه فارنهایت کاهش یابد . ما همچنین اندازه گیری می کنیم که کولر گازی به خوبی دما را تنظیم کرده است یا نه . و از آنجا که سیستم های تهویه مطبوع پر سر و صدا می توانند آزار دهنده باشند ، میزان صدای هر دستگاه را در پایین ترین و بالاترین تنظیمات اندازه گیری می کنیم .

مواردی که باید هنگام خرید کولر گازی در نظر گرفت


کولرهای گازی های جدید دارای مواد عایق بندی بهتر و دستورالعمل های واضح تری هستند که به شما کمک می کند تا یک مهر و موم خوب در اطراف دستگاه ایجاد کنید و نشت هوا را به حداقل برسانید .

به سر و صدا توجه کنید  

مدل هایی که در تست های نویز و سر و صدا ما نمره عالی یا بسیار خوبی گرفته اند چنان ساکت هستند که تنها صدایی که می توانید بشنوید عملکرد فن است . کولرهای گازی که نمره Fair را به خود اختصاص داده اند ، می توانند در هنگام خاموش شدن در خواب باعث ایجاد مزاحمت در خواب شوند و در صورت بالا بودن باعث جلب توجه همه می شوند . 

عامل در محل پنجره

کولر های گازی پنجره ای به طور کلی عملکرد بهتری در دمیدن هوا در یک جهت دارند . اگر پنجره شما روی دیوار قرار نگیرد ، این می تواند یک مشکل باشد . برای خنک کردن یکنواخت اتاق ، می بایست هوا را به مرکز آن هدایت کنید ، بنابراین بررسی کنید که آیا کولر گازی شما باید هوا را به سمت راست یا چپ بکشد . بعضی از آن ها بازوهای فن دارند که می چرخند 

کولر ها را به درستی نصب کنید 

برای استفاده بیشتر از کولر گازی پنجره ای شما باید به درستی نصب شود . بیشتر واحد ها برای پنجره های دو آویز در نظر گرفته شده اند . مطمئن شوید که واحد پنجره شما تراز باشد تا درست تخلیه شود و هرگونه دستگاه تولید کننده گرما مانند تلویزیون یا لامپ را از واحد دور کنید . 

مکان فیلتر را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که برای تمیز کردن به راحتی می توانید به فیلتر دسترسی داشته باشید ، کاری که مرتباً برای حفظ وضعیت دستگاه در بالای صفحه انجام می دهید .   

خنک کننده هوشمند را در نظر بگیرید

برخی از کولر های گازی هوشمندتر شده اند ، به شما امکان می دهد آن ها را از طریق تلفن هوشمند خود کنترل و تنظیم کنید . حتی ممکن است بتوانید آن ها را به سایر واحدهای خنک کننده خانه خود متصل کنید .

گارانتی را تماشا کنید

ضمانت نامه برخی از کولر های گازی بیشتر از بقیه است . هنگام خرید کولر گازی جدید ، وب سایت سازنده را برای کسب اطلاعات بررسی کنید و از فروشنده در مورد ضمانت نام تجاری و مدل مورد نظر خود توضیح بخواهید .

اندازه گیری گزینه های شما

قبل از اینکه قیمت و ویژگی ها را در نظر بگیرید ، با تعیین اندازه واحدی که برای فضای موردنظر برای خنک کردن نیاز دارید و همچنین مکانی که واحد را در آن قرار می دهید شروع کنید . کولرهای گازی پنجره ای در آزمایشات ما دارای ظرفیت خنک کننده از 5000 تا 12،500 واحد حرارتی Btu هستند .

   

برای اندازه گیری اتاق خود ، طول اتاق را در عرض ضرب کنید. اما فقط توسط Btu خرید نکنید . Energy Star به شما توصیه می کند که برای ملاحظات دیگر از قبیل ارتفاع سقف ، محل قرارگیری واحد و اندازه پنجره ها و درهای ورودی ، هزینه در نظر بگیرید . علاوه بر این :

   

    • اگر فضای اتاق سایه زیادی دارد ، ظرفیت را 10 درصد کاهش دهید .

   

    • اگر اتاق آفتابی است ، ظرفیت را 10 درصد افزایش دهید .

   

    • اگر بیش از دو نفر به طور منظم اتاق را اشغال می کنند ، برای هر شخص اضافی 600 Btu اضافه کنید .

   

    • اگر از این واحد در آشپزخانه استفاده می شود ، ظرفیت را 4000 Btu افزایش دهید .


کدام مدل کولر گازی برای شما مناسب است ؟

              

قیمت برخی از واحدهای کوچک پنجره ای کمتر از 200 دلار است که آن ها را به پیشنهادی وسوسه انگیز تبدیل می کند و اما فقط در صورت نیاز به خنک سازی فضای بسیار کوچک مناسب هستند . اگر می خواهید یک منطقه بزرگتر را خنک کنید و می خواهید جستجوی خود را بر روی واحدهایی بگذارید که با متر مربع شما مطابقت بیشتری داشته باشند .

                  

تقریباً تمام واحدهای پنجره ای که ما آزمایش کردیم آخرین استانداردهای Energy Star را دارند که طبق آن ها حداقل 10 درصد کارآیی بیشتری نسبت به واحدهای فاقد آن گواهینامه دارند . مدل های ایستاده دارای عملکرد بی صدا و کنترل مناسب هستند .             

کولر گازی پنجره ای                

کوچک - محدوده ظرفیت 5000 تا 6500 Btu است . تقریباً 100 تا 300 فوت مربع خنک می شود . این واحدها کوچکترین ، سبک ترین و کم هزینه ترین هستند ، اما نمی توانند اتاقی با اندازه بیش از 300 فوت مربع را خنک کنند .

                    

متوسط - ظرفیت بین 7000 تا 8200 Btu است . تقریباً 250 تا 400 فوت مربع خنک می شود . قیمت ها شروع به افزایش می کنند و اندازه و وزن آن ها می تواند نصب و حذف آن ها را برای ذخیره سازی در زمستان دشوارتر کند .

                    

بزرگ - ظرفیت ظرفیت از 8800 تا 12،500 Btu است . بین 350 تا 650 فوت مربع خنک می شود . بهترین حالت برای خنک سازی یک اتاق بزرگ است ، اما وزن و وزن زیاد این مدل ها را ناجور و نصب دشوار می کند .                

کولر گازی قابل حمل                   

مدل های قابل حمل برای خانه هایی در نظر گرفته شده اند که در آن ها تنظیمات پنجره یا مقررات ساختمان از نصب واحدهای پنجره جلوگیری می کند . کولرهای گازی قابل حمل در آزمایشات ما از 9000 تا 15،500 Btu هستند . اما کولر های گازی قابل حمل و پنجره ای را فقط با این اندازه گیری مقایسه نکنید .

                        

آخرین آزمایشات کولر گازی ما نشان داده است که کولر های قابل حمل در خنک سازی به اندازه تولیدکنندگان ادعا ندارند . بعلاوه آن ها گران هستند و از انرژی بیشتری نسبت به واحدهای مشابه پنجره استفاده می کنند و از آنجا که تمام مکانیک ها در اتاق نشسته اند ، بیشتر سر و صدا از واحدهای نصب شده روی پنجره دارند . و اصطلاح "قابل حمل" یک نام غلط است و وزن 50 تا 80 پوندی آن ها می تواند آن ها را دست و پا گیر و غیرمجاز کند .

کولر گازی اسپلیت         

اسپلیت روشی هوشمندانه برای افزودن هوا مطبوع و خنک به تعداد محدودی از اتاق ها بدون نیاز به باز كردن دیوارها برای نصب مجاری است ، دقیقا برخلاف یك سیستم هوای مركزی یا نصب و حذف چندین واحد پنجره ای که هر سال انجام می گیرد . اگرچه اخیراً کولر های اسپلیت جدید را آزمایش نکرده ایم ، اما در آزمایشات گذشته قابلیت خنک کننده ای بسیار خوبی داشتند  و در محیط داخلی و بیرون از کولرهای گازی پنجره ای بسیار ساکت بوده اند.

                        

کولر های اسپلیت گران تر از  مدل پنجره ای یا واحد های قابل حمل است (و نصب حرفه ای توصیه می شود) اما اگر فقط چند اتاق را خنک کنید ارزان تر از هوای مرکزی است . با این حال ، اگر به دنبال خنک کردن بیشتر خانه خود هستید ، احتمالاً یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی گزینه مقرون به صرفه تری خواهد بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کولر گازی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید