×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

بهترین دما برای کولر گازی چند است؟

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۶-۱۷
0 دیدگاه
بهترین دما برای کولر گازی چند است؟

بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ هر ساله دمای هوا در آغاز فصل تابستان شروع به گرم شدن می کند و شما کولر گازی خود را روشن می کنید و اکنون زمان تصمیم گیری است ، در تابستان چه دمایی را باید برای کولر گازی تنظیم کنیم؟ طبق گفته وزارت انرژی ، درجه حرارت 78 درجه فارنهایت نقطه مطلوب برای یک کولر گازی است تا تعادل و صرفه جویی در انرژی را در زمانی که مردم در خانه هستند و نیاز به خنک سازی دارند حفظ کند . اما در حقیقت ، این سوالی است که پاسخ واحد و یکسانی برای آن وجود  ندارد .

 

تعیین پاسخ مناسب برای شما به آزمایشاتی با تنظیمات مختلف نیاز دارد . همچنین نیاز به تعیین اینکه آیا شما علاقه بیشتری به دستیابی به قبوض برق کمتر ، راحتی بیشتر یا تعادل هر دو دارید . از دیگر عواملی که می تواند در بهترین دما برای کولر گازی در خانه شما تأثیر بگذارد ، تعداد افراد ، میزان فعالیت بدنی و عوامل خارجی مانند رطوبت ، میزان تابش مستقیم خورشید ، تعداد پنجره ها و موارد دیگر است . در نهایت ، بهترین تنظیمات کولر گازی برای خانه شما تنظیماتی است که شما و خانواده تان را از هزینه های کمکی که می توانید بپردازید راحت کند .

 

وقتی گرما و رطوبت شما را در بر ممی گیرد ، وسوسه می شوید که دمای کولر را پایین تر بیاورید و از آن هوای خوب و خنک و خشک لذت ببرید . سپس قبض آب و برق خود را دریافت می کنید و شما شوکه می شوید . شما می خواهید پس انداز کنید ، بنابراین ترموستات خود را چندین درجه بالاتر تنظیم کرده و چرخه از ابتدا شروع می شود . اگر این خیلی آشنا به نظر می رسد ، برخی از راه ها برای دستیابی به تعادل راحت بین راحتی و پس انداز وجود دارد .

 

در هنگام غیبت با تنظیم ترموستات خود را بالاتر از حد نرمال و در خانه در دمای 78 درجه فارنهایت تنظیم کنید . این تنظیماتی است که وزارت انرژی در مواقعی که به خنک سازی نیاز دارید اما می خواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید ، توصیه می کند . اگر متوجه شدید خانه شما برای راحتی بیش از حد گرم است ، سعی کنید تنظیم درجه حرارت را یک یا دو درجه کاهش دهید تا ببینید آیا احساس خنکی می کنید یا خیر . تنظیم درجه حرارت خود را یک یا دو درجه کاهش دهید تا همه راحت باشند . در حالی که در حال پیدا کردن تنظیمات مناسب هستید ، استفاده از برخی از نکات مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی و راحتی را در نظر بگیرید .

کولر گازی را هنگام بیرون رفتن از خانه در دمای بالاتر تنظیم کنید 


یک راه ساده برای کاهش هزینه های انرژی داشتن تنظیم درجه حرارت بالاتر روی کولر گازی در زمانی که هیچ کس در خانه نیست . اگرچه ممکن است وسوسه شوید که به راحتی کولر گازی را خاموش کنید ، اما در واقع بهتر است دما را چندین درجه بالاتر ، حدود 7-10 درجه تنظیم کنید . با نصب یک ترموستات قابل برنامه ریزی و انجام این تنظیم ساده می توانید به طور بالقوه تا 10٪ در قبض انرژی خود صرفه جویی کنید . خاموش شدن کامل سیستم ممکن است به دلیل انرژی اضافی که برای خنک کردن خانه تا بازگشت به منطقه آرامش شما لازم است ، هزینه زیادی برای شما داشته باشد .

  

عادت دیگری که هنگام جستجوی بهترین دما برای تنظیمات کولر گازی از آن اجتناب می کنید ، تنظیم ترموستات روی محیط سردتر است تا بعد از غیبت شما خانه را با سرعت بیشتری خنک کند . کولر گازی شما سریعتر خنک نمی شود و مدت زمان طولانی تری کار می کند تا به دمای پایین تر برسد . در طولانی مدت ، این خنک کننده اضافی در واقع می تواند منجر به یک هزینه غیر ضروری شود . اگر قبلاً آن را ندارید ، راه حل بهتر استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی یا حتی ترموستات هوشمند است . این ترموستات ها می توانند به گونه ای تنظیم شوند که هنگام غیبت شما در خانه به طور خودکار دما را افزایش دهند و تا زمان بازگشت به خانه ، سیستم را برای دمای راحت تری تنظیم کنید . با استفاده از یک ترموستات هوشمند ، می توانید با استفاده از دستگاه متصل مانند تلفن یا رایانه لوحی ، تنظیمات را در هر کجا که هستید تنظیم کنید .

پنکه سقفی را روشن کنید (و سایر راه حل های طبیعی برای خنک کردن خانه)


برخی از ترفندهای ساده برای پس انداز بالقوه پول ممکن است همان جلوی شما باشد . اگر در خانه خود پنکه سقفی نصب کرده اید ، از آن ها استفاده کنید! افزایش جریان هوا در یک اتاق گرم باعث کاهش دما نمی شود ، اما به خنک شدن و راحتی بیشتر کمک می کند و استفاده از یک پنکه کوچک انرژی کمتری نسبت به کار کردن کولر را می گیرد . اگر پنکه سقفی ندارید ، یک فن مستقل نیز می تواند همان تأثیر را داشته باشد . در اندازه ها و سبک های مختلف ، از یک پنکه رومیزی کوچک گرفته تا یک پنکه بزرگتر که روی زمین قرار می گیرد یا حتی یک برج با نمای باریک ، می توانید متناسب با بودجه خود پیدا کنید و از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل شوید .

     

پیشنهادهای اضافی برای افزایش راحتی و صرفه جویی در هزینه عبارتند از :

     

بستن پوشش پنجره ها در طول روز برای کاهش گرما از نور خورشید .

     

شب کولر را خاموش کرده و پنجره ها را باز کنید تا به طور طبیعی خانه شما خنک شود . در طول روز پنجره ها را ببندید تا در هوای خنک تر مهر و موم شود .

     

حذف آب و هوا را به دهانه پنجره و درب اضافه کنید تا در راحتی بهتر مهر و موم شده و گرما را از بین ببرید .

     

به خصوص در طول روز از استفاده از وسایل تولید کننده گرما مانند اجاق گاز ، سشوار لباس ، سشوار و ... خودداری کنید .

     

تعمیر و نگهداری منظم را بر روی تهویه هوا انجام دهید

     

حتی سیستم های تهویه مطبوع دارای گواهینامه ENERGY STAR® نیز به برخی از TLC های معمولی نیاز دارند تا بتوانند درجه کارایی مورد انتظار خود را ارائه دهند . از آنجا که کولر گازی شما دقیقاً مانند اتومبیل شما با تعمیر و نگهداری معمول و معاینه سیستم کارایی بیشتری دارد . به عنوان مثال ، یک فیلتر هوای آلوده و کثیف می تواند گردش هوا را محدود کند ، به طور بالقوه باعث از دست دادن راحتی و کاهش بهره وری انرژی می شود ، در حالی که فن ها و موتورهای سیستم را نیز تحت فشار قرار می دهد . به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری استاندارد کولر ، اکثر مالکان خانه می توانند از نظر کنترل ، تمیز کردن یا تعویض فیلتر هوا استفاده کنند (برای نحوه تعویض فیلتر یا تعداد دفعات تعویض فیلتر به صفحات ما مراجعه کنید) . با این حال ، متخصصان باتجربه HVAC آموزش و تجهیزات لازم را برای بررسی عمیق تر دارند . آن ها می توانند عملکرد سیستم را ارزیابی کنند ، اجزای داخلی را تمیز و تنظیم کنند و قبل از اینکه به مشکلات بزرگی تبدیل شوند ، از مشکلات جزئی مراقبت می کنند . تنظیم حرفه ای کولر گازی می تواند با سرویس هایی مانند موارد زیر باشد :

     

تمیز کردن سیم پیچ در فضای باز : یک سیم پیچ بیرونی کثیف با محدود کردن جریان هوا و انتقال حرارت مورد نیاز برای عملکرد خنک سازی مناسب ، عملکرد سیستم را تحت تأثیر قرار می دهد .

     

تمیز کردن سیم پیچ اواپراتور : یک سیم پیچ اواپراتور کثیف با محدود کردن جریان هوا و انتقال حرارت مورد نیاز برای عملکرد خنک کننده مناسب ، عملکرد سیستم را تحت تأثیر قرار می دهد و می تواند با تجمع قالب و باکتری بر کیفیت هوای داخلی تأثیر بگذارد .

     

بررسی سطح مبرد : میزان کم مبرد می تواند قابلیت خنک کننده را کاهش دهد ، باعث می شود سیستم مدت زمان بیشتری کار کند و انرژی بیشتری را برای حفظ راحتی مصرف کند .

     

تمیز کردن و تنظیم اجزای دمنده : دمنده داخلی شما هوای داخلی را از طریق سیستم گردش می دهد و هوای خنک را به خانه بازمی گرداند . یک دمنده ضعیف عملکرد می تواند هم بر راحتی و هم در هزینه های انرژی تأثیر بگذارد .

     

نصب ترموستات هوشمند : همانطور که قبلاً ذکر شد ، نصب ترموستات هوشمند می تواند به شما در مدیریت موثرتر تنظیمات دما کمک کند . در نظر داشته باشید که فروشنده یکی از آن ها را در یکی از بازدیدهای منظم تنظیم شده خود تنظیم کند .

بهترین دمای کولر گازی برای خوابیدن چند است؟ 


اگرچه 78⁰ F درجه حرارت خوبی برای صرفه جویی در انرژی و راحتی در خانه و هنگام بیداری است ، اما برای خواب چندان مناسب نیست . در واقع ، دمای اتاق خواب بسیار گرم یا خیلی سرد می تواند منجر به یک شب ناآرام شود . یک توصیه کلی این است که دمای مطلوب برای خواب ، بین 60 تا 67 درجه فارنهایت است .

      

برای اطمینان از استراحت شبانه بهتر ، کولر گازی خود را قبل از خواب تنظیم کنید و زمان کافی برای تنظیم دما در اتاق خواب خود بگذارید .

      

اگر کولر گازی قابل برنامه ریزی دارید ، ممکن است بخواهید آن را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار دما را در طول ساعاتی که به طور معمول در خواب هستید کاهش یا افزایش دهد .

      

اگر برای شما و آب و هوای شما مناسب است ، سعی کنید چند پنجره را باز کنید . این روش منوط به داشتن دمای هوای سرد و خنک تر در فضای باز است و گزینه کمتری برای مصرف انرژی ، اما دقیق تر را برای دستیابی به هدف 60-67 درجه فارنهایت ارائه می دهد . حتما صبح ها پنجره ها را ببندید تا در هوای سردتر در خانه محبوس شود .

      

توصیه های فوق برای یک بزرگسال معمولی است . به خاطر داشته باشید که نوزادان و کودکان خردسال می بایست در اتاق هایی با دمای کمی بالاتر باشند تا خواب راحت تر و آرام تری را تضمین کنید .

      

برای مطالعه سایر مقالات و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کولر گازی می توانید به بلاگ فروشگاه اینترنتی تک فروش مراجعه نمایید .