×

دسته بندی مطالب

ابر برچسب ها

کولرگازی بانه کولرگازی بانه کولرگازی جدید کولرگازی 2020 تک فروش کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چیست کولر گازی با چی کار میکنه کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی چه مارکی خوبه کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم کولر گازی کولر گازی بانه چه کولر گازی بخریم کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی اجنرال کولر گازی جنرال کولر گازی ال جی کولر گازی سامسونگ کولر گازی گری کولر گازی کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی کولر گازی t3 کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی کولر گازی اینورتر اسپلیت خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی گاز R22 گاز R410 تفاوت گاز R22 با R410 کولر گازی کم مصرف کولر گازی اینورتر دوال اینورتر کولر گازی دوال اینورتر کولر گازی اینورتر کولر گازی کولر گازی ال جی ترموستات کولرگازی ترموستات دیجیتالی کولرگازی تنظیم ترموستات کولر گازی کولر گازی کولر گازی کولر گازی کم مصرف راهنما استفاده از کولر گازی کولر گازی اینورتر کولر گازی کمپرسور کولر گازی کمپرسور روتاری کمپرسور روتاری اینورتر کولر گازی خرید کولر گازی چه کولر گازی بخریم راهنمای انتخاب کولر گازی کولر گازی خرید کولر گازی چکه کردن آب از پنل کولرگازی کولر گازی بانه کولر گازی سرویس کولر گازی علت بوی بد کولر گازی کولر گازی داکت اسپلیت اسپلیت کولر گازی اینورتر کولر گازی کندانسور کولر گازی کندانسور داکت اسپلیت داکت اسپلیت‌ اینورتر سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت چیست کولر گازی کولر آبی خرید کولر گازی کولر گازی بانه کولر گازی اینورتر كولر گازی اسپلیت کولر گازی 2020 کولر گازی اورلود کولر گازی کولر گازی یخ زدن کولر گازی قیمت یخچال دوقلو یخچال ساید بای ساید قیمت کولر گازی خرید کولرگازی، خرید اسپلیت قیمت یخچال مشکلات رایج در یخچال ها بهترین یخچال برای خرید در تابستان ویژگی های یخچال های فرسوده راهنمای تنظیم دمای یخچال و فریزر یخچال و فریزر اگر یخچال و فریزر شما سرد نماند چه باید کرد ؟ بهترین یخچال های ساید بای ساید هنگام خرید یخچال باید به چه مواردی توجه کرد؟ بزرگترین یخچال های ساید بای ساید در سال 2020 طراحی سایت سیستم مدیریت محتوا رایان RayanCMS قبل از خرید کولر گازی جدید چه باید بدانید بهترین دما برای کولر گازی چند است؟ راهنمای خرید انواع کولر ویژگی های یک کولر گازی مناسب نحوه انتخاب و نصب کولر گازی همه چیز درباره کولر گازی کانال دار 5 راه برای عملکرد روان کولر گازی
آخرین اخبار

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

توسط zaniyar aaa
۱۳۹۹-۱-۴
0 دیدگاه
آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

با نزدیک شدن به فصل تابستان، بسیاری از افراد به فکر خرید کولر گازی و بهره گیری از آن برای خنک کردن محیط خانه یا محل کار خود می افتند. اما همان طور که می دانید برای استفاده از یک کولر گازی، می بایست به سراغ ریموت کنترل آن بروید تا بتوانید از تمامی امکانات و عملکردهای کولر گازی بهره مند شوید. اما آیا دقیقا می دانید که نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی چگونه است؟ در این مقاله قصد داریم راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را برایتان شرح دهیم.

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

هر کولر گازی را که خریداری کنید، ریموت کنترلی پر دکمه را به همراه آن خواهید دید که هر یک از دکمه ها برای فعالسازی عملکردی از این کولر گازی تعبیه شده اند. برای آنکه بتوانید از تمامی قابلیت های این کولر گازی بهره ببرید، می بایست نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را بدانید. البته لازم به ذکر است که این ریموت کنترل ها در کولر گازی های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند، اما در نهایت عملکرد تمامی آن ها یکسان است. از آن جایی که ممکن است استفاده از ریموت کنترل کولر گازی برای بسیاری از افراد سوال باشد، ما قصد داریم به طور جامع به آموزش استفاده از این ریموت کنترل بپردازیم.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

دکمه on و off: این دکمه برای روشن و خاموش کردن کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد. بدین معنا که شروع کار کولر گازی، با این دکمه خواهد بود.
دکمه + و یا -: با این دکمه می توانید درجه حرارت و یا برودت کولر گازی را تنظیم نمایید و با هر بار فشردن آن دمای بادی که در فضا پخش می شود را تغییر دهید.
دکمه Mode: این دکمه حالت عملکرد دستگاه را تعیین می کند. با هر بار فشردن آن می توانید عملکردی متفاوت را برای کولر گازی تعریف نمایید.
دکمه fan: اگر این دکمه را فشار دهید، به این معناست که شما کولر گازی را صرفا روی حالت فن یا چرخش هوا قرار داده اید؛ این یعنی موتور یا کمپرسور کولر گازی در این وضعیت خاموش می شود و تنها فن داخلی کولر گازی (بدون عملکرد خنک کنندگی) کار خواهد کرد. معمولا این حالت کولر گازی برای فصل بهار مناسب است، چرا که باد مطبوع و ملایمی را در فضا پخش می کند.
دکمه Auto: هنگامی که کولر گازی را روی این وضعیت قرار دهید، کولر گازی شما در حالت اتوماتیک قرار می گیرد. به این معنا که شما می توانید کولر گازی را روی دمایی که دوست دارید، تنظیم نمایید تا کولر به طور خودکار دمای هوای محیط را مطابق با خواسته ی شما تنظیم نماید.
دکمه Heat: این دکمه که بر روی ریموت کنترل ها به شکل خورشید می باشد، برای زمانیست که دوست دارید کولر گازی خود را روی حالتی قرار دهید تا گرما تولید کند. این دکمه برای فصول سرد سال کاربرد دارد.
دکمه Cool: هنگامی که این دکمه را فشار دهید، سیستم سرمایش کولر را فعال می کنید. این گزینه برای استفاده از سیستم سرمایش روزهای بسیار گرم سال کاربرد دارد چرا که می تواند دمای هوای فضا را با کمک باد خنک تا حد مطلوبی کاهش دهد.
دکمه temp: از این دکمه برای تنطیم دمای محیط استفاده می شود. یعنی اگر بخواهید دمای اتاق را روی درجه حرارت خاصی تنظیم نمایید، می بایست از این دکمه استفاده کنید. به کمک دکمه temp می توانید تعادل دمای محیط را حفظ نمایید.
دکمه Fan Speed: با فشردن این دکمه شما می توانید سرعت فن را انتخاب کنید که معمولا در چهار حالت کم، متوسط، زیاد و نامنظم متغیر است.
دکمه Jet cool: هنگامی که کولر گازی را روی حالت Jet cool تنظیم نمایید، این قابلیت کولر گازی را برای فعالیت در نهایت قدرت آماده می سازید.
دکمه Swing: در کولر گازی پره ای وجود دارد که جهت وزش باد را تعیین می کند که به آن دمپر گفته می شود. حالت حرکت دمپر به کمک این دکمه مشخص می شود تا باد در جهات مختلفی در جریان باشد. البته لازم به ذکر است که در برخی از انواع کولر گازی این تنظیمات به شکل دستی انجام می شود.
دکمه Timer: به کمک این دکمه می توانید زمان مشخصی را برای خاموش یا روشن شدن کولر گازی انتخاب نمایید تا به صورت اتوماتیک این کار صورت گیرد.
دکمه Sleep: با فشردن این دکمه، شما می توانید از امکان خاموش شدن کولر گازی به صورت اتوماتیک، بهره مند شوید.

همان طور که مطلع هستید هر کولر گازی می تواند قابلیت های مختلفی داشته باشد که فعالسازی آن ها به کمک همین سیستم های کنترل از راه دور و دکمه های گوناگون آن ها انجام می شود. اما دکمه هایی که در این مقاله به معرفی آن ها پرداختیم، اغلب روی تمامی ریموت کنترل ها وجود دارد، یعنی شما با مطالعه این راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی می توانید به راحتی تنظیمات مورد نظر خود را بر روی کولر گازی اعمال کنید.